Co leczymy? Truskawiec - kapiele siarczkowe

Kąpiele siarczkowe działają przeciwzapalnie oraz regenerująco na tkankę łączną, a więc sprzyjają leczeniu przewlekłych  chorób reumatoidalnych i choroby zwyrodnieniowej stawów. Korzystnie działają w miażdżycy naczyń tętniczych oraz obniżają poziom cholesterolu. Również kąpiele siarczkowe pomagają w przypadku schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa i chorób skórnych, w szczególności łuszczycy. Uelastyczniają skórę. 

Kąpiel siarkowa to kąpiel lecznicza, która jak sama nazwa wskazuje zawiera solankę siarki z uwalniającym się siarkowodorem. Oprócz siarki substancjami leczniczymi są również mikro i makroelementy takie jak: brom, jod, bor. Podczas kąpieli siarka przenika przez skórę i wchłania się do krwiobiegu. Siarkowodór dzięki odczynowi zasadowemu przyspiesza procesy metaboliczne, oczyszczając organizm z toksyn. Działanie przeciwzapalne zapobiega niszczeniu tkanek i wspiera regenerację, dlatego woda siarczkowa doskonale sprawdza się w walce z chorobami skórnymi. Skutecznie usuwają martwy naskórek i zmiękczają zrogowacenia. Kąpiele siarkowe poprawiają odporność, a także mają działanie antyhistaminowe, bakteriobójcze i przeciw pasożytnicze. Ponadto woda siarczkowa skutecznie wspiera leczenie chorób reumatycznych, bólów kręgosłupa i kończyn. Wspiera terapię miażdżycy, cukrzycy i dny moczanowej.
 

Gdzie oferujemy kąpiele siarczkowe w uzdrowisku Truskawiec?

Woda siarkowa doprowadzana jest do sanatorium Kryształowy Pałac bezpośrednio z podziemnych źródeł, co pozwala zachować pełnię jej wielu właściwości leczniczych.